Wody Polskie z Bydgoszczy aktywnie włączyły się w akcję profilaktyczną realizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Wszystko odbyło się w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W przepięknej scenerii Jeziora Gopło w malowniczej miejscowości Połajewo przypomnieliśmy uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą oraz apelowaliśmy o zachowanie czystości w miejscach, w których odpoczywamy. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs wiedzy o środowisku wodnym, dorośli zaś próbowali swoich sił w zagadnieniach związanych z gospodarką wodną. Zabawy, zagadki oraz przygotowane przez nas kolorowanki i gadżety promocyjne z logo Wód Polskich stanowiły nagrodę dla wszystkich uczestników.

Nie mogło zabraknąć aspektów łąkowych. Pokrzepiające jest to, jak dużą świadomość mieli uczestnicy naszej zabawy. Trzymamy za słowo wszystkich tych, którzy obiecali przesłać zdjęcia wyhodowanej łąki kwietnej z otrzymanych nasion.

Zwieńczeniem wodnej imprezy był pokaz skoordynowanych działań służb na wodzie przy symulowanej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, chęć nauki poprzez zabawę oraz świetnie spędzony czas.

 Połajewo9OK

Połajewo10OK

Połajewo8OK

Połajewo7OK

Połajewo6OK

Połajewo5ok

Połajewo4

Połajewo3

Połajewo1

Edyta Rynkiewicz
Rzecznik prasowy RZGW w Bydgoszczy