W Wodach Polskich od początku działalności Naszego Gospodarstwa, edukujemy w zakresie dbałości o dobry stan wód, promując przez zaangażowanie naszych pracowników w różne akcje plenerowe, postawy proekologiczne i odpowiedzialność za wspólne dobro, jakim są wody. Uczulamy użytkowników naszych obiektów, aby korzystając z nich dbali o porządek.

Nasi pracownicy regularnie patrolują rzeki oraz zbiorniki wodne również pod kątem zanieczyszczeń wód.  Niestety doświadczenie pokazuje, że mamy do czynienia z nasilającym się problemem zaśmiecania naszych wód. Jest to szczególnie widoczne na chętnie uczęszczanych terenach miejskich i rekreacyjnych, w tym cennych przyrodniczo. Chcemy przeciwdziałać temu nagannemu zjawisku, dlatego pracownicy Wód Polskich, nieraz poza godzinami pracy i w weekendy, organizują i angażują się w liczne akcje sprzątania. W naszych działaniach często możemy liczyć na wsparcie świadomych mieszkańców, wolontariuszy, miejscowych samorządów, szkół, organizacji społecznych i instytucji państwowych, a bieżący rok obfituje w wiele takich wspólnych aktywności w całej Polsce. 

JezioroZaleskieOK

Jedną z ostatnich akcji przeprowadzonych przez pracowników Zespołu ds. Wsparcia Technicznego Zarządu Zlewni w Pile, Nadzoru Wodnego w Złotowie wspólnie z samorządem gminnym (przedstawicielami Urzędu Gminy w Złotowie), Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Spółką NOVAGO Złotów  było usunięcie nagromadzonych śmieci nad Jeziorem Zaleskim.
Prace porządkowe trwały od końca marca do maja. Własnymi siłami pracownicy nie byli w stanie usunąć tak dużej ilości nieczystości zgromadzonych przez osobę bezdomną mieszkającą nad jeziorem Zaleskim. Dlatego też niezbędna okazała się pomoc wszystkich wyżej wymienionych osób i instytucji za co serdecznie dziękujemy.

 

Wynikiem akcji było usunięcie ca 36 m3 nieczystości.

 

 

 

Wszystkim marzy się odpoczynek na łonie natury i podziwianie jej piękna. Można to osiągnąć, pozostawiając naturę w takim stanie, w jakim ją zastajemy. Wystarczy – tylko i aż – nie śmiecić.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. to adres Wód Polskich, pod który możecie przesłać swoje zgłoszenie, jeżeli zastaniecie dzikie wysypisko nad wodą. Pamiętajcie o podaniu dokładnej lokalizacji –miejscowości, nazwy rzeki bądź zbiornika wodnego. A może organizujecie akcję sprzątania lub chcecie wiedzieć, kto w Waszej okolicy może taką akcję zorganizować? Również prosimy o napisanie maila na ten adres. Zachęcamy również do dzielenia się pomysłami na akcję i wymyślania haseł, które skłonią ludzi, żeby nie śmiecić. Najciekawsze pomysły nagrodzimy zestawami upominkowymi Wód Polskich.

 "Rzeka pamięta, kto ją zatruwa":

Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych:

Facebook, Instagram, LinkedIn

#WodyToNieŚmietnik   #SzanujWodę,  #RzekiBezŚmieci