Ratowanie nietrzeźwych z wody, poszukiwania 6-cio latki czy wodny pościg uciekiniera podczas kontroli na łodzi - to tylko niektóre scenariusze prezentowane przez służby na jeziorze w miejscowości Chodecz (woj. kujawsko-pomorskie).
 
Chodecz 1
Pokazy miały na celu uświadomić plażowiczom, jak niebezpiecznym żywiołem potrafi być woda. Szczególnie wtedy, gdy naszą czujność i umiejętności usypia alkohol. Najlepszym dowodem na profesjonalizm pokazów było to, że niektórzy myśleli, że to realne sytuacje. Znajdowali się plażowicze, którzy drżeli o zaginioną 6-cio latkę lub nie rozpoznali strażaka w roli agresywnego nietrzeźwego. Policja, Straż Pożarna oraz WOPR po raz kolejny połączyły swoje siły podczas akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Nas także to kręci, dlatego nie zabrakło wsparcia Wód Polskich.
 
Chodecz 2
W cieniu naszego namiotu można było wygrać atrakcyjne gadżety. Wystarczyło rozwiązać rebus, krzyżówkę lub wziąć udział w quizie na temat wody. Z dorosłymi z kolei rozmawialiśmy o jeziorach - ich wielkiej wartości oraz dewastacji przez niektórych użytkowników wód. Nasze stoisko odwiedził nawet konik polny... Szczególnie spodobał mu się ołówek z wielorybem. 
 
Chodecz 3
Równolegle, już po raz ósmy, odbywały się "Chodeckie zabawy na wodzie". Mieszkańcy Chodcza ścigali się na kajakach.
 
Chodecz 4