W związku z art. 89 ust. 1 oraz art. 240 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne  (Dz. U. z 2018 r., poz. 2268 ze zm.) informuję, że sprawozdania z realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych za rok ubiegły – 2019 – należy przedkładać do właściwego terytorialnie PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w terminie do dnia 28 lutego 2020 r.

Sprawozdawczością za rok 2019 objęte są wszystkie aglomeracje ujęte w V aktualizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych (AKPOŚK). Aglomeracje powinny przedstawić stan realizacji KPOŚK na dzień 31 grudnia 2019 r., uwzględniając obowiązującą uchwałę (rozporządzenie), nawet jeśli są w trakcie zmiany lub likwidacji. W przypadku zmiany uchwały ustanawiającej aglomerację, należy przysłać obowiązującą uchwałę, natomiast dla aglomeracji uchylonych uchwałą sejmiku województwa należy podać informację dotyczącą daty i przyczyny ich usunięcia.

W związku z powyższym, ankiety sprawozdawcze z realizacji KPOŚK za rok 2019 należy   przekazywać do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy w terminie nie później niż do 28 lutego 2020 r. W związku z koniecznością przeprowadzenia  weryfikacji poprawności i kompletności danych przekazanych w ankiecie sprawozdania z realizacji KPOŚK za 2019 r., niezbędne jest pozyskanie w niej danych umożliwiających późniejszy kontakt z osobami wypełniającymi ankietę. Z uwagi na powyższe  prosimy również o zapoznanie się z załączoną klauzulą RODO.

 

W celu usprawnienia współpracy w tym zakresie należy przysłać w pierwszej kolejności sprawozdanie w formie elektronicznej w wersji edytowalnej na adres skrzynki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Następnie po jego weryfikacji i akceptacji przez RZGW w Bydgoszczy, należy przysłać wersję papierową podpisaną przez organ przedkładający ankietę sprawozdawczą.

W przypadku pytań dotyczących sprawozdania proszę o kontakt z panem Markiem Machnikowskim pod numerem telefonu     (52) 33 91 117.

Można ją również pobrać bezpośrednio ze strony BIP Wód Polskich.

 
Załączniki: