Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe m.in. w województwie kujawsko-pomorskim. To wymarzony i długo wyczekiwany czas zabaw i wypoczynku. Aby przebiegły one radośnie i przede wszystkim szczęśliwie rzecznik prasowy w Bydgoszczy przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa grupie starszaków bydgoskiego Przedszkola Nr 7. Opowiedziała także o tym, że rok 2020 to Rok Edukacji obchodzony w Wodach Polskich. Dlatego też nie zabrakło rozmowy na temat naszej instytucji. Czym są Wody Polskie, jaką rolę sprawują, czym się zajmują oraz przede wszystkim, dlaczego zostały powołane.
Nie zabrakło rozmów o tym, dlaczego ludzie niszczą naszą planetę, skąd tak wielka ilość zanieczyszczeń, które można odnaleźć w naszych rzekach, jeziorach, czy w miejscach wypoczynku letniego. Zdjęcia z „okazami śmieciowymi” zdziwiły wszystkich milusińskich. Nasze spotkania z wodą to także rozmowa na temat metod jej oszczędzania. Wszystko w ramach realizowanych zadań edukacyjnych prowadzonych przez Wody Polskie. Wspólnie zastanawiamy się nad wędrówką wody, nad jej czystością. Rozmawiamy do czego służy, czy faktycznie wędruje i przede wszystkim szukamy odpowiedzi, jak możemy pomóc w jej oszczędzaniu, a doświadczenia, jakie wykonujemy zawsze uzmysławiają "małym naukowcom" - co tonie, a co nie, co się rozpuszcza w wodzie, a czego nigdy nie rozpuścimy, wreszcie jak należy dbać o środowisko naturalne i co by było, gdyby na świecie zabrakło wody.

Na koniec naszych zajęć każdy przedszkolak otrzymał zestaw gadżetów z logo "Wód Polskich", kolorowanki oraz dyplomik Eksperta Polskich Wód.

Jak spędzić bezpiecznie ferie zimowe?

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! 

2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych!

3. Nie przebiegaj przez ulicę. Po zapadnięciu zmroku noś odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze!

4. Nie strącaj sopli ze zwisających dachów lub drzew!

5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów!

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 2OK

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 4oook

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 3ook

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 5kk

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 6okk

PtzedszkoleNr7Bydgoszcz 1okkk

 

Edyta Rynkiewicz
Rzecznik prasowy Wód Polskich w Bydgoszczy