Wiosenne Sprzątanie Noteci zakończone. Kilkadziesiąt worków śmieci i LODÓWKA z niecałych dwóch kilometrów nabrzeża rzeki. Dziękujemy ZHR-owi z Inowrocławia, że mogliśmy wziąć udział w akcji. Zbieraliśmy śmieci z wody i z lądu.
Sprzątanie Noteci 2021 1
Ta niezwykle pożyteczna inicjatywa jest organizowana cyklicznie od kilku lat przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Inowrocławiu. Miejscem zbiórki jest przystań kajakowo-żeglarska ZHR. Wody Polskie też zawsze tam są. Nasi pracownicy włączają się w akcję sprzątania.
Sprzątanie Noteci 2021 3
 
Niestety, co roku znajdujemy masę śmieci w tych samych miejscach. Po prostu nie możemy tego pojąć. Odwiedzamy nasze wody ze względu na piękno natury. Dlaczego niektórzy nie chcą zostawić tych miejsc w takim samym stanie. Wystarczyłoby zabrać śmieci ze sobą. Tylko tyle. Słowa najmłodszych podczas tej akcji dają do myślenia: "Jak ludzie mogą być tak okrutni dla przyrody?", "Dlaczego nie wyrzucają tego do śmietnika?", "Jak będę dorosła to moja rodzina będzie ekologiczna".
Sprzątanie Noteci 2021 5
 
Po dwugodzinnej akcji sprzątania, w harcówce czekały atrakcje. Upominki od Wód Polskich, gry i zabawy, turniej szachowy, prezentacja sekcji Akademii Rozmaitości ZHR, harcerska grochówka i wiele innych..... Akcja sprzątania odbywała się też w Osadzie Askaukalis w Kruszy Zamkowej i w Ośrodku Kultury i Turystyki w Pakości. Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebooka - https://www.facebook.com/AktywniBlekitni