W akcji Jesiennego Sprzątania Noteci uczestniczymy nie po raz pierwszy i mamy wrażenie, że śmieci z każdym rokiem przybywa. W tej edycji zebraliśmy kilkadziesiąt worków, a oprócz tego śmieci wielkogabarytowe jak kanapę, wózek marketowy oraz urwany przez wandali i wyrzucony do rzeki znak miejscowości... Akcję zorganizował inowrocławski ZHR, a bydgoskie Wody Polskie objęły Jesienne Sprzątanie - patronatem. 

Jesienne Sprzątanie Noteci 4

Z jednej strony jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wzięliśmy udział w akcji sprzątania, z drugiej brakuje nam słów na śmiecących. Nie rozumiemy dlaczego to się wciąż dzieje. Przecież od każdego mieszkańca, gmina odbiera śmieci w ramach tzw. "opłaty śmieciowej". Także te wielkogabarytowe. Możemy je również oddać do PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który powinna posiadać każda gmina. Jeśli wyrzucamy śmieci do naszych wód czy pozostawiamy je nad wodą, w ten sposób niszczymy środowisko (nie wspominając o zabieraniu pięknych krajobrazów). Pamiętajmy - rzeki to nie śmietnik!
 
Jesienne Sprzątanie Noteci 3
 
Dziękujemy ZHR-owi w Inowrocławiu za zaproszenie. W sprzątaniu wzięło udział kilkudziesięciu harcerzy, uczniów pobliskiej szkoły, a także pracowników Wód Polskich i przedstawicieli lokalnych partnerów akcji. Trudy sprzątania zostały wynagrodzone dzieciom i młodzieży w postaci gadżetów od Wód Polskich. Uczestnicy akcji sprzątania wzięli również udział w naszym konkursie i lekcji o wodzie.
 
Jesienne Sprzątanie Noteci 2