Wody Polskie oraz Teatr Stowarzyszenie Warsztatowe „Znak” zapraszają na
spektakl inaugurujący kolejną edycję Programu Edukacyjnego „Aktywni Błękitni”.

„Kind of blue. Rodzaj błękitów, rodzaje smutku".

 

Krótka instrukcja dla wszystkich, którzy chcą obejrzeć spektakl:  

- zapraszamy do udziału w spektaklu o wodzie emitowanego on-line z miejsca, w którym macie stałe łącze internetowe. Wystarczy kliknąć w przesłany poniżej link (nie wymagane jest logowanie).

- bądźcie gotowi 12.10.2021 (wtorek) o godzinie 11.00 (kilka minut na przygotowanie) - oglądajcie  nasz streaming wchodząc na link: https://www.facebook.com/events/723771905687008/?ref=newsfeed

- będzie także dostępny na kanale Youtube: https://youtu.be/SQXd9IwO6ow

- spektakl do oglądania w serwisie Facebook lub Youtube

- spektakl będzie trwał około 40 - 45  minut.

Karta wiedzy – czyli co warto wiedzieć przed spektaklem.

 

"Cała opowieść konstruowana będzie wokół motywu wody i przyrody. Spektakl oprócz prologu będącego plenerową sceną z tancerzami i szczudlarzami, składać się będzie z trzech części.

Prolog będzie też przyczyną do przejścia widowni z miejsca briefingu prasowego do sali filharmonii.

Części spektaklu będą odnosić się do motywu wody. Tancerze w swoich etiudach do specjalnie skomponowanej muzyki pozować będą w ruchu i zatrzymaniu do wielkoformatowych obrazów malarstwa nowoczesnego. Intermediami do tych scen będą słowa wypowiadane ze sceny przez aktora, mówiącego krótkie eseje w których poruszony zostanie temat suszy, powodzi, równowagi w przyrodzie i zaśmiecania wód. Uzupełnieniem do tekstu będzie piękny poetycki opis wiatrów Michaela Ondaatje z książki „Angielski Pacjent”.
W ten sposób w ocenie twórców realizacji uda się połączyć edukacyjna ideę i treści promowane przez zleceniodawcę z ideą pokazania młodzieży, że ekologia i dbanie o otaczający nas świat, to budowanie harmonii, która składa się na całość otaczającej nas przyrody, która cały czas tworzy piękno. Sztuka jest także częścią natury tworzącej i naszym ludzkim poszukiwaniem piękna. Natura naturans. Przyroda tworząca".

Rodzaje Błękitu