Zapraszamy klasy I-III i IV-VIII do udziału w konkursie fotograficznym, który jest przeznaczony dla uczniów zgłoszonych do programu Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni.

 

Chcesz brać udział w naszych konkursach? – zgłoś swoją szkołę do kolejnej edycji programu. 

 

Młodsi uczniowie zajmą się tematem: „Uchwyć wodę tam, gdzie Cię zachwyci”. W tej kategorii wiekowej inwencja dzieci jest praktycznie nieograniczona. Woda ma być tematem dominującym na zdjęciu. Mogą być to zdjęcia dużych zbiorników wodnych, jak np. stawy, jeziora, morza, cieków wodnych, jak np. źródła, strumienie, rzeki, kanały. Woda na fotografiach może być nie tylko w stanie ciekłym, ale również stałym (lód). Zdjęcia deszczu, pojedynczych kropelek w zbliżeniu itp. itd.

Natomiast temat dla klas starszych brzmi: „Uchwyć na zdjęciu jak chwytać wodę”. Swoją fotografią mają pokazać, w jaki sposób możemy zatrzymać wodę w przyrodzie (retencja). Albo jak przyroda potrafi ją magazynować (przykładowo – istnieją rośliny, które zbierają wodę jak kielichy). Obiekty, jak i sposób ich przedstawienia są dowolne. Należy jednak pamiętać, że oceniane będą pomysłowość w podejściu do tematu oraz estetyka zdjęcia.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z wodą. Jej znaczenia, wagi, ulotności. Uwrażliwienie na piękno wody.

Pracę należy wykonać samodzielnie. Fotografie uczniów klas IV-VIII mają spełniać pewne warunki techniczne, które zawarte są w regulaminie konkursu. Regulamin dostępny będzie na stronie RGZW w Bydgoszczy oraz na fejsbukowym fanpejdżu - Aktywni Błękitni. Będziemy również rozsyłać je do nauczycieli zrzeszonych w programie. Dzieci z klas I-III mogą, ale nie muszą spełniać tych warunków technicznych. Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu, estetyka wykonanego zdjęcia.

W obydwu kategoriach wiekowych zostaną wybrani laureaci trzech pierwszych miejsc, za które przewidziane są nagrody, dyplomy oraz publikacja wizerunku zwycięzców. Możliwe są również wyróżnienia, które zostaną uhonorowane dyplomami. Najlepsi autorzy prac i ich zwycięskie dzieła znajdą się naszej stronie internetowej i w informacjach patronów medialnych programu (m.in. Radio PIK i Gazeta Pomorska).

Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Konkurs trwa od 24.01.2022 r. do 31.05.2022 r. Prace należy wysyłać mailowo od 24.01.2022 r. do 16.05.2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ogłoszenie wyników 31.05.2022 r.

Przypominamy, że wzięcie udziału w konkursie przez uczniów zgłoszonej do programu szkoły jest jednym z warunków przyznania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Wodzie przez RZGW w Bydgoszczy.

Regulamin: 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarUtworzonoOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Konkurs 2022 - warunki.pdf)Konkurs 2022 - warunki.pdf 128 kB2022-01-24 08:382022-01-24 08:38