Mimo pandemii, ciągłych zmian dotyczących lekcji zdalnych i stacjonarnych, nasi Aktywni Błękitni są aktywni. Szkoły z regionu RZGW w Bydgoszczy pochwaliły się nam, co ostatnio robiły.

 

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy. Nie dość, że wywiązują się z obowiązkowych punktów programu Aktywni Błękitni to jeszcze wynajdują nowe sposoby jego realizacji. Na wielkie słowa uznania zasługuje wychowawczyni klasy 3a, która podzieliła wiedzę na bloki tematyczne. Jeden z nich dotyczył wody.

47SPwBydgoszczy

 

Uczniowie: wykonali prezentację multimedialną o wodzie i przedstawiali ją w klasie, wyszukiwali informacje na temat ilości wód słonych i słodkich na Ziemi, ilości lądów i wody na globie, wykonali prace plastyczne na temat "Jak oszczędzam wodę?", zorganizowali wystawę, wzięli udział w lekcji z wykorzystaniem bajek Wód Polskich, przeprowadzili eksperymenty z wodą (krystalizacja soli, unoszenie się i tonięcie ciał), liczyli zadania matematyczne dotyczące wody, a na zamknięcie bloku tematycznego złożyli deklarację o udziale w konkursie fotograficznym organizowanym przez RZGW w Bydgoszczy.... Tak trzymać!


Z kolei piękni, młodzi i zdolni Aktywni Błękitni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie, nim jeszcze połowa uczniów przeszła na lekcje zdalne, zdążyli z uśmiechem zrealizować lekcje na temat suszy. Niedługo czeka ich zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z powodzią. A na wiosnę planują razem ze Strażą Pożarną pokazy na stawie nieopodal szkoły!


Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy w ramach zajęć poznali rodzaje zbiorników wodnych i wód na naszej kuli ziemskiej oraz rozwiązywali "Wodne rebusy". Zadanie okazało się być niełatwym, ale dali radę. Ponadto zgłębiali także tajniki wiedzy dotyczące rodzajów opadów atmosferycznych.

SpecjalnaSzkolaBydgoszcz

 

Dowiedzieli się - co to jest susza? Jakie są jej przyczyny? W jaki sposób możemy jej zapobiegać?

SpecjalnaBydgoszcz

 

 

Jakie znaczenie ma woda w naszym życiu i w jaki sposób możemy ją oszczędzać?

SzkołaSpecjalna

 

Na koniec zaprojektowali projektowali krople wody i wykonali pracę plastyczną nt. Stop suszy. 

PracaSpecjalnaSzkolaBydgoszcz


Aktywni Błękitni” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach z terenu RZGW w Bydgoszczy wzięli udział w zajęciach na temat „Razem powiedzmy - Stop suszy".
 
 Przyleki 1
Lekcję rozpoczęli od obejrzenia spotu „Stop suszy”, który wprowadził ich do dyskusji na temat niewłaściwego gospodarowania zasobami wodnymi. Uczniowie wraz z nauczycielem omówili zjawisko suszy, zastanowili się w jaki sposób zapobiegać marnowaniu wody w mieście i na wsi. Odpowiedzieli sobie również na pytania: W jaki sposób możemy zapobiegać marnowaniu wody w szkole? W jaki sposób gromadzić deszczówkę na terenach przyszkolnych? Swoje pomysły na dobre praktyki przeciwdziałające suszy przedstawili w formie prac plastycznych.
 
Przyleki 3
 
A już niedługo przy szkole staną zbiorniki na deszczówkę, którą będzie można podlewać uprawy w szkolnym ogrodzie. 

 

Nasi partnerzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przypominają o konkursie fotograficznym "Uchwyć wodę" organizowanym przez RZGW w Bydgoszczy. Dziękujemy Policji za wsparcie w programie Aktywni Błękitni!

Link do artykułu na stronie policji - https://cutt.ly/COCH8Hi 

Link do szczegółów konkursu - https://cutt.ly/ZOCVpsh

 

 

Niezawodne media również o nas nie zapominają i przypominają o konkursie "Uchwyć wodę"

 

"Gazeta Pomorska" 

UchwycWodeGP01.02.2022

 Radio Eska 

TVP3 Bydgoszcz