Kawałek auta, wiadro, sieci, opony i... proszek do pieczenia. Niestety takie rzeczy ludzie wrzucają do rzek. W dziesiątkach worków znalazło się kilkaset kilogramów śmieci. A to wszystko zaledwie z kilometrowego odcinka rzeki. 

Not 1

Zakończyliśmy akcję Eko-rzeka, czyli Wiosenne Sprzątanie Noteci w Inowrocławiu. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, jak zawsze odbyło się pod patronatem Wód Polskich. Nasi pracownicy także wzięli udział w sprzątaniu. Wyczyszczone zostało nie tylko nabrzeże, ale również sam nurt rzeki, dzięki uczestnikom, którzy zdecydowali się wsiąść do kajaków. 

Not 3

Obok siedziby harcerstwa stanęło stanowisko Wód Polskich. Tam na dzieci czekały gadżety oraz konkursy. Za to dorośli na stoisku chętnie rozmawiali o sprawach wodnych. Oprócz tego dla zuchów i harcerzy przygotowano moc innych atrakcji, m.in. piknikowe ognisko czy IV Otwarty Harcerski Turniej Szachowy.

Not 2

Harcmistrz Piotr Bandurski zorganizował konkurs na największy oraz najbardziej osobliwy śmieć wyciągnięty z Noteci. W kategorii na największy "skarb" wygrał potężny kilkumetrowy pręt, który znalazł ten młody człowiek na zdjęciu poniżej. Otrzymał nagrody od Wód Polskich - puzzle i bidon. 

Not 5

Z kolei ta młoda dama znalazła paczkę proszku do pieczenia i wygrała kategorię na znalezienie najbardziej osobliwego śmiecia. Tu również nagrody ufundowały Wody Polskie. 

Not 4

Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22.04. Wczoraj tzw. sprzątanie świata odbywało się w całej Polsce. Wśród tych przedsięwzięć znalazła się akcja "Sprzątamy dla Polski", również pod patronatem Wód Polskich. Więcej zdjęć i film na https://www.facebook.com/AktywniBlekitni

Not 6

 

Mówią o Nas:

https://www.youtube.com/watch?v=2EStps8zlSg