Szkoły i przedszkola nie muszą być w Aktywnych Błęklitnych, by skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej w Wodach Polskich. Jednak naprawdę warto, bo program Aktywni Błękitni to więcej możliwości. Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej skorzystał ostatnio z zaproszeń Przedszkola nr 43 "U Krecika Szybownika" w Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół numer 8 w Bydgoszczy. 
 
Krecik 1
 
Woda! - krzyknęły z uśmiechem dzieci z przedszkola nr 43 "U Krecika Szybownika" w Bydgoszczy, co widać wyraźnie na powyższym zdjęciu. Przedszkolaki zobaczyły krótką prezentację o suszy i oszczędzaniu wody, wzięły udział w doświadczeniach, ułożyły schemat obiegu wody w przyrodzie, a na koniec otrzymały drobne upominki od Wód Polskich. Miarą sukcesu edukacyjnego były dwa narysowane serca i miano "wuja" przyznane pracownikowi RZGW w Bydgoszczy.
 
Krecik 2
 
Z kolei Zespół Szkół numer 8 w Bydgoszczy to duża placówka, która zalała nas falą chętnych na wodne lekcje. Tym razem udało się zorganizować zajęcia dla czterech klas. Dwóch pierwszych i dwóch trzecich. Jednak niedługo tam wrócimy, by poszerzyć wodną wiedzę wśród młodzieży z klas siódmych i ósmych. 
ZS nr 8
Jak pokazują powyższe przykłady - nie trzeba być w programie Aktywni Błękitni, by skorzystać z atrakcyjnych lekcji, ale warto. Wówczas udostępniamy nauczycielom wiele intersujących materiów przygotowanych przez naszych ekspertów, organizujemy fantastyczne konkursy z nagrodami czy zajęcia ze Strażą Pożarną, Policją i WOPR-em, a także możemy zaproponować ciekawe wycieczki (chociażby na piękną i zabytkową śluzę Okole).