16 maja 2022 r. w ramach realizacji Bydgoskich Grantów Ekologicznych zabytkową śluzę Okole odwiedziła grupa młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Uczniowie zapoznali się z procesem remontu śluzy, poznali jej historyczny zarys oraz tajniki pracy. O technicznych aspektach jej funkcjonowania opowiedział Kierownik Nadzoru Wodnego w Bydgoszczy – Bogdan Szypelow. Zaś rzecznik prasowy – Edyta Rynkiewicz – przekazała ciekawostki związane z remontem i licznymi w tym czasie zapytaniami dziennikarzy, opowiedziała o przeprawie barki śmiałych Francuzów oraz o tym, w jakich produkcjach filmowych, reportażowych i dziennikarskich była ona bohaterką.

 

Wszystko w ramach bardzo dobrej współpracy szkoły z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, który włącza się niezmiennie w promowanie działań ekologicznych wśród uczniów szkół oraz w ramach otrzymanego grantu na realizację zadania pn. „Zielono-niebieska infrastruktura miasta”.

 

Gratką dla zebranych było pokazanie sposobu śluzowania przepływającej jednostki oraz wyjaśnienie całego tego procesu.

 

Od początku powstania naszej instytucji, Bydgoskie Wody Polskie owocnie współdziałają nie tylko z uczelniami wyższymi naszego regionu, ale także nawiązują współpracę z placówkami przedszkolnymi oraz szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi.

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem: https://www.zsb.bydgoszcz.pl/wycieczka-uczniow-budowlanki-sluza-okole-w100,110,54152.html

 

OkoleGrupowe