Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie i Szkoła Podstawowa w Witoldowie - to kolejne placówki na naszej edukacyjnej mapie, którym złożyliśmy wizytę. Podczas zajęć edukacyjnych około 200 uczniów dowiedziało się wielu ciekawych informacji o wodach podziemnych. 

Wtelno 2

Czy to prawda, że lodowce się topią? Czy wody nam kiedyś zabraknie? - te pełne troski o naszą planetę pytania zadawali uczniowie podczas lekcji na temat wód podziemnych. Na szczęście nic nie jest stracone. Przyszłość jest w naszych rękach. Bardzo wiele zależy od dobrych nawyków mieszkańców Ziemi. Tych, na trochę mniejszą skalę, uczy RZGW w Bydgoszczy.

Lekcje odbyły się wczoraj (19.05.).
Witoldowo
 
Dzieci usłyszały wiele niesamowitych ciekawostek, jak chociażby to, że Izrael produkuje wodę pitną z wody morskiej. Specjalne maszyny odsalają wodę. W ten sposób ten kraj produkuje aż 50% wody pitnej, jaką spożywają jego mieszkańcy. Jest to jednak proces niezwykle kosztowny, dlatego najlepiej jest oszczędzać tę wodę, którą mamy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji TVP Bydgoszcz z poprzedniej wizyty w Koronowie. Materiał rozpoczyna się od 07:06. https://bydgoszcz.tvp.pl/1863247/ekoopcja
 
Wtelno 1
 
 
Zdjęcia użyczone, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy w Koronowie.