Nad ranem intensywne opady deszczu, w południe silny wiatr - to jednak nie przeszkodziło młodym wędkarzom, którzy wzięli udział w Zawodach Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Strzelno we wsi Łąkie. Ostatecznie niektórzy i tak stali po kostki w jeziorze Łąkie.
 
Łąkie 1
 
W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu pasjonatów w wieku, od kilku do 16-stu lat. Zasady były proste - w ciągu określonego przez organizatorów czasu trzeba było złowić jak najcięższy rybi łup (złapane ryby były ważone). Najlepsi otrzymali pełne torby nagród od Wód Polskich. 
 
Łąkie 2
 
Imprezie towarzyszył też plener malarski. Tu swój popis artystyczny dały nie tylko dzieci, ale i dorośli. Natomiast nasze stoisko przyciągnęło również chętnych do porozmawiania o gospodarce wodnej.
 
Łąkie 3
 
 
Dzisiaj (21.05.) obchodzimy wspomnienie świętego Jana Nepomucena - patrona Wód Polskich. Przywitał nas deszczami, z których bardzo się cieszymy. Szczególnie w gminie Strzelno, na suchych Kujawach mieszkańcy wypatrywali wody z nieba z utęsknieniem.