Wody Polskie wsparły Biesiadę Pałucką w Żninie. Zwyciężczynie konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu żnińskiego otrzymały od nas drobne upominki. Na Pałuki przyjechaliśmy również z edukacją.

Biesiada Pałucka Żnin 4

Wydarzenie odbyło się w sobotę 23 lipca na Rynku Staromiejskim. Była to szósta edycja. Podczas imprezy mieliśmy okazję zapoznać się z tym, co najlepsze w regionalnych smakach. Ale to nie wszystko. Na mieszkańców czekały również: konkurs kulinarny KGW, występy lokalnych zespołów, konkurs o Chochlę Burmistrza Żnina, konkurs na Najlepszy Pałucki Produkt, koncert zespołu Cimbalova Muzika Fraj z Veseli nad Moravou oraz koncert Krzysztofa Koniarka. 

Biesiada Pałucka Żnin 1

Na rynku w Żninie nie zabrakło także stoiska Wód Polskich. Wiemy, że najlepszą nauką jest ta przez zabawę, więc podczas biesiady na Rynku Staromiejskim rozdawaliśmy książeczki edukacyjne, gadżety i ulotki. Rozmawialiśmy z mieszkańcami na tematy wodne, a wodą to malownicze miasto żyje. Z dwóch stron otoczone jest jeziorami - Jeziorem Żnińskim Dużym i Małym. Akweny połączone są rzeką Gąsawką (dopływ Noteci). Mimo deszczowej pogody było pięknie. 

Biesiada Pałucka Żnin 3

W konkursie kulinarnym KGW pierwsze miejsce zajęły panie z KGW Cerekwica. Wzorowe gospodynie otrzymały od Wód Polskich drobne upominki. 

Biesiada Pałucka Żnin 2

Głównym organizatorem Biesiady Pałuckiej był Urząd Miejski w Żninie. Natomiast za konkurs kulinarny odpowiadała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To dzięki zaproszeniu od ARiMR mogliśmy się tam znaleźć. Za miłą współpracę serdecznie dziękujemy. 

Biesiada Pałucka Żnin 5

Więcej zdjęć znajduje się pod tym linkiem - https://www.facebook.com/AktywniBlekitni/posts/pfbid0rJyqeLQVQMriMpZJho679Xes2fSHSiyjvnfVHVntRcybU4zY4sXD743WLdD6wyPil