Dzieci z grupy „Tęczowe chmurki” przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią wzięły udział w bliskich spotkaniach z wodą. Wszystko w ramach realizacji zadań edukacyjnych. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się nad wędrówką wody, nad jej czystością. Rozmawialiśmy do czego służy, czy faktycznie wędruje i przede wszystkim szukaliśmy odpowiedzi, jak możemy pomóc w jej oszczędzaniu. Doświadczenia, jakie wykonaliśmy uzmysłowiły "małym naukowcom" - co tonie, a co nie, co się rozpuszcza w wodzie, a czego nigdy nie rozpuścimy, wreszcie jak należy dbać o środowisko naturalne i co by było gdyby na świecie zabrakło wody.

PrzedszkoleTęczoweChmurkiNakło 1

Dzieci były też żywo zainteresowane pracą rzecznika prasowego. Co też on robi? - Chyba prasuje - odpowiadały zgodnym chórem.

PrzedszkoleTęczoweChmurkiNakło 5

Maluchy pytały także o śluzy. Co to takiego, jak działają, po co w ogóle są? Na podstawie zdjęć śluzy "Drawsko" na Noteci mogły przekonać się jak piękne są śluzy, jakie kryją w sobie tajemnice. Przedszkolaki nie mogą się doczekać kiedy zobaczą je wraz z rodzicami „żywo” i skorzystać z przeprawy chociażby kajakiem, czy tramwajem wodnym.

PrzedszkoleTęczoweChmurkiNakło 4

Każdy przedszkolak otrzymał zestaw gadżetów z logo "Wód Polskich", kolorowanki oraz dyplomiki Eksperta Polskich Wód.

PrzedszkoleTęczoweChmurkiNakło 3
Kolejne spotkania edukacyjne już we wrześniu. Wszystkie zainteresowane placówki zachęcamy do kontaktu z Rzecznikiem Prasowym RZGW w Bydgoszczy pod nr tel. (52) 33 91 138.

Edyta Rynkiewicz
Rzecznik Prasowy RZGW w Bydgoszczy