Konkurs plastyczny jest przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych zgłoszonych do programu Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni. Zostanie on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, dla klas I-III i dla klas IV-VIII. Młodsi uczniowie zajmą się tematem suszy, a starsi tematem powodzi. Dzieci będą musiały przedstawić pomysł na to, jak zapobiegać skutkom suszy lub wizję - co się stanie jeśli nie będziemy walczyć z suszami. Identyczne zadanie czeka młodzież, ale odnośnie powodzi. (Chcesz wziąć udział w konkursie? – zgłoś swoją szkołę do kolejnej edycji programu).

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z suszą i powodziami, a także poznanie przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom. Prace plastyczne mają zostać wykonane samodzielnie na kartce w formacie A4. Technika wykonania pracy jest dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. itd.). Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu, estetyka wykonania plastycznego.

W obydwu kategoriach wiekowych zostaną wybrane trzy pierwsze miejsca, za które przewidziane są nagrody, dyplomy oraz publikacja wizerunku zwycięzców. Możliwe są również wyróżnienia, które zostaną uhonorowane dyplomami. Najlepsi autorzy prac i ich zwycięskie dzieła znajdą się na naszej stronie internetowej, FB i w informacjach patronów medialnych programu (radio PIK i TVP Bydgoszcz).

Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Konkurs trwa od 01.02.2021 r. do 16.06.2021 r. Szczegółowe warunki konkursu znajdują się w pliku dołączonym do artykułu, a także zostały wysłane członkom programu Aktywni Błękitni.

Przypominamy, że wzięcie udziału w konkursie przez uczniów zgłoszonej do programu szkoły jest jednym z warunków przyznania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Wodzie przez RZGW w Bydgoszczy.

Zapraszamy serdecznie i trzymamy kciuki. 

Wał rysunekNagrodzona praca plastyczna organizowanego przez PGW Wody Polskie RZGW w Gdańsku konkursu pt. „Wiesz więcej o powodzi lepiej się chronisz”

Załączniki:
PlikOpisRozmiarUtworzonoOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Konkurs - warunki (1).odt)Konkurs - warunki (1).odt 8 kB2021-02-02 10:202021-02-02 10:20