W promowanie proekologicznych działań wśród uczniów szkół ponadpodstawowych włączył się Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. 26 lutego 2021 roku skorzystaliśmy z zaproszenia organizatora projektu Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach realizującego projekt pn. „Ekobohaterzy, jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań zrównoważonego rozwoju”.


Połączyliśmy naszą wiedzę, zapał i doświadczenie na warsztatach skierowanych do młodzieży w całej Polsce, w tym m.in. do Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, który przeszedł pomyślnie kolejne etapy konkursowe. Omówiliśmy kluczowe problemy oraz wyzwania w zakresie gospodarki wodnej na terenie regionu wodnego Noteci.  Wszystko po to, aby przygotować uczniów do kolejnego etapu konkursu, w którym to będą zobowiązani do przygotowania zarysu kampanii społecznej podnoszącej świadomość ekologiczną w wybranym obszarze: klimat i atmosfera, gospodarka wodna, odpady i surowce wtórne, niskoemisyjne technologie energetyczne.


Mamy nadzieję, że Webinarium pomoże Młodym Ekologom odnaleźć się we wszystkich konkursowych zadaniach, a pomysłowość w promowaniu działań proekologicznych doprowadzi do zwycięstwa najlepszych. Trzymamy zatem mocno kciuki i kibicujemy wszystkim. Nich wygra najlepszy!

prezentacjaTytul

 

bbb

Edyta Rynkiewicz
Rzecznik prasowy RZGW w Bydgoszczy